08:48
Заходи з метою вшанування Героїв Небесної Сотні

Майдан – це український спосіб відстоювання особистих і громадських свобод у відповідь на свавілля та деспотію влади. Явище є етапом боротьби за незалежність держави і за демократію.

Останні 30 років основні народні рухи в Україні географічно зосереджувалися навколо майдану Незалежності в середмісті Києва, а інтелектуально ґрунтувалися на ідеї індивідуальної та колективної свободи вибору як базової соціальної цінності.

Боротьба українських громадян за свої права, яка одержала назву "Євромайдан", а згодом Революція Гідності,  та стала загальновідомою, була наймасштабнішою подією в новітній історії України й логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина.

Вихід людей на вулиці в листопаді 2013 року після відмови уряду підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом більшість експертів визначають як цивілізаційний вибір. Продовження громадських протестів і самоорганізація суспільства у відповідь на тиск із боку держави та єднання громадян для захисту України від військової агресії на сході країни   свідчать про надзвичайну важливість цього вибору.

Усі Майдани, а також захист східних областей України – це прояв боротьби українців за свободу, національну й особисту, що є ланкою ширшого процесу – українського визвольного руху. Він зазнав протягом минулого століття різних трансформацій і розвивався у формі як збройної, так і ненасильницької боротьби.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Але, на жаль, події і смерті Майдану до  цього часу не мають офіційних результатів розслідування.
Круглий стіл "Від Майдану-січі – до Майдану-реформ"

 

Мандрівна фотовиставка "Майдан: сильні духом" 

Насичено Революцію Гідності в останні дні зобразив відеоролик - прелюдія до фільму "Добровольці Божої чоти", авторства Леоніда Кантера й Івана Яснія.

   

 

Переглядів: 33 | Додав: tatiai | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: