Субота, 18.11.2017, 18:51
Вітаю Вас, Гість

 Пам’ятка для учнів

Як підвищити працездатність

 

Щоб мати гарні результати в роботі , досягати успіхів в навчанні варто навчатися організовувати свою діяльність так , щоб не перевтомлюватися і отримувати задоволення від всього , чим займаєшся .В цьому тобі можуть допомогти наступні поради :

1. Всі процеси в нашому організмі, як у Всесвіті, відбуваються ритмічно. Ритм - наш лічильник.

Між 13-15 годинами людина буває найбільш слабка фізично і інтелектуально. Теж саме спостерігається з 2 до 5 годин ранку. Вдень організм життєрадісний. А сон найміцніший і найбільш цілющий з 21.00 до 5.00.

Ще людей поділяють на “жайворонків”, які прокидаються рано і активні в першій половині дня,  і на  “сов”, які найбільш працездатні під вечір .

Поспостерігай за собою, коли ти найбільш активний , і  плануй свою роботу згідно  біоритмів.

2. Величезне значення має послідовність і систематичність. Не варто “хапатися ” за кілька справ одночасно . Це призведе до того , що будете поспішати і нічого  не встигнете .

3. Привчайте себе бути зібраним . Щоб не поспішати вранці , приготуй все, що необхідно, звечора .

4. Піклуйся про порядок у своїх речах. Візьми собі за правило: скінчивши роботу,  прибери все не потрібне. Зошити, чернетки, ручки, олівці, підручники - все має лежати на своєму місці. Інакше свої сили потім будеш витрачати на те , щоб навести лад в речах. А ще кажуть : ”Непорядок на столі – непорядок в голові ”.

5. Щоб не швидко стомлюватися під час підготовки домашнього завдання , пам’ятай про зручність (засобів). Не рекомендується: користуватися важкими ручками , тому що збільшення її ваги навіть на 1г посилює втому; замінювати стільці табуреткою, бо сидіння без опори на спинку швидко стомлює .

6. На працездатність людини впливає харчування (наприклад, переїдання ще гірше ніж недоїдання). Тож, по можливості,  вживай фрукти, овочі. Не відмовляйся від обіду.

7. Працювати до виснаження , а потім довго приходити до тями – це далеко не найкращий режим дня. Спробуй спланувати свою діяльність , веди записничок справ. Пам’ятай, не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні.

8. Вмій відпочивати - це необхідно для відновлення сил та працездатності. Давно помічено, що зміна виду діяльності  допомагає відпочинку. Чергуй розумову і фізичну працю. Добре знімають втому невеликі перерви в 1-2хв.

    Май на увазі, що перегляд телепередач -  не завжди корисний відпочинок. Краще обери прогулянку на свіжому повітрі (навіть 10 хвилин перебування на подвір’ї збільшують кількість кисню в крові на 8%), або  зроби декілька гімнастичних вправ.

 

 

З найкращими побажаннями шкільний психолог